Walvishaaien zijn magnifieke dieren. Ze combineren het beste van beide dieren: de imposante grootte van de walvis en de griezelige intensiteit van de haai. Toch gaat het niet erg goed met de walvishaai. Door overbevissing en klimaatverandering sterven de vissen bij bosjes af. Eeuwig zonde. Op 30 augustus staan we daarbij stil. Het is dan namelijk de Internationale Dag van de Walvishaai.
Wereld Walvishaaiendag wordt gevierd door tientallen dierenrechten- en milieuorganisaties van over de hele wereld. Tijdens de Dag wordt er aandacht voor het dier gevraagd, wordt er geld ingezameld voor onderzoek en bescherming, en kunt u in bijvoorbeeld aquaria meer leren over de vissen.
Een officiële website is er niet, maar kijk bijvoorbeeld eens op websites als deze.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag van de Walvishaai!
De mens mag dan wel door het jagen en verzamelen zijn uitgegroeid tot de grootmacht van nu, maar daar hebben we wel een hoge prijs voor betaald. Stukje bij beetje vissen we de wereldzeeën leeg.
De Internationale Dag voor Bedreigde Diersoorten wordt gehouden op $datum. Op die dag en in heel de maand worden rondleidingen, tentoonstellingen, speciale presentaties, kinderactiviteiten, filmvoorstellingen, habitatopruiming en andere restauratieprojecten en aanverwante activiteiten uitgevoerd.
We vinden tapirs maar rare beesten. Misschien omdat je ze niet eens hebt, hier in Nederland. We zijn ze niet gewend. Dat kan, want de tapir komt slechts voor in Centraal- en Zuid-Amerika, en in Zuidoost-Azie.