Drenthe heeft ons land maar weinig te bieden, maar de provincie heeft één ding waar het zich echt mee onderscheid van de rest van Nederland: Hunebedden! De noordelijke provincie is een van de weinig plekken in ons land waar de opgestapelde stenen te vinden zijn, en je kunt jezelf geen Hollander noemen zonder de bouwwerken eens te bekijken. 16 augustus is daar de ideale dag voor, want dan is het de Dag van het Hunebed!
Deze Dag wordt georganiseerd door onder andere Staatsbosbeheer en 'Het Drentse Landschap', met als doel om meer mensen naar de natuur te brengen om daar de hunebedden te zien. De Dag vindt plaats op het terrein van het Hunebedcentrum, en u kunt er van alles leren over het ontstaan van de grafstenen. Het mooiste van dat alles? Het is nog gratis ook!
Sint Maarten staat voor ons voor het uithollen van pompoenen in een blokhut, gevolgd door het aansteken van een kaarsje, om zo met een lampion zo lang mogelijk op te mogen blijven, en uiteindelijk deze creatie met veel pyromaanse gedragingen op een vuurstapel te deponeren.
Met een handdoek ben je veilig, professeerde de science-fictionschrijver Douglas Adams ooit. De schrijver van The Hitchhiker's Guide to the Galaxy beschreef in zijn populaire boekenreeks de avonturen van aardman Arthur Dent en zijn buitenaardse kompaan Ford Prefect.
De Dag van het Levenslied is eigenlijk een festival dat toevallig de naam "Dag van..." opgespeld heeft gekregen. Toch vinden we het de moeite waard om de Dag van het Levenslied even te noemen.