Let op: de Dag van de Bouw 2020 is vanwege het coronavirus geannuleerd.
Wie een beetje nautisch is ingesteld en op 16 mei nog een middag niks te doen heeft zit in Maassluis goed. Daar vindt op die datum namelijk de Dag van de Zeesleepvaart plaats. Die Dag is een feestelijk evenement waarbij allerlei activiteiten worden georganiseerd rondom sleepboten en hun werk.
Tijdens de Dag van de Zeesleepvaart wordt er onder andere een vlootschouw gehouden waarbij schepen uit te haven wegvaren. Uiteraard zijn veel boten van dichtbij te bekijken, maar zijn er ook allerlei demonstraties van oude ambachten te zien zoals touwslagerij en scheepslampen maken.
Het hele programma van de Dag van de Zeesleepvaart is te vinden op deze website.
De World Day of Decent Work is een Dag die staat voor onder andere veiligheid op het werk. Er zijn talloze beroepen die zo onveilig zijn dat hier iets aan gedaan moet worden.
Ieder jaar op 25 maart houden de Verenigde Naties de Dag van hun Vermisten en Gedetineerden. Niet de algemene Dag van de Vermisten (want die is op 30 augustus), maar een Dag van Vermiste VN-medewerkers.
INTERNATIONALE CAPSLOCKDAG KOMT VOORT UIT EEN INTERNETINITIATIEF VAN MENSEN DIE EENS LEKKER VAN ZICH AF WILDEN SCHREEUWEN. MEESTAL WORDT HET ALS IRRITANT ERVAREN, MAAR EIGENLIJK IS CAPSLOCK NATUURLIJK DE CRUISE CONTROL VOOR COOL.
16 mei
16 mei
Eerdere edities: In 2020: 16 mei In 2019: 8 juni In 2017: 20 mei