Ieder jaar op 25 maart houden de Verenigde Naties de Dag van hun Vermisten en Gedetineerden. Niet de algemene Dag van de Vermisten (want die is op 30 augustus), maar een Dag van Vermiste VN-medewerkers. Dat zijn er namelijk nogal wat. In 1985 werd namelijk de VN-medewerker Alec Collett, die voor de rechten van Palestijnen opkwam, ontvoerd door gewapende overvallers. Pas in 2009 werd zijn lichaam gevonden in Libanon. Zijn ontvoering (op 25 maart) staat helaas niet op zichzelf, want er zijn meer werknemers van de Verenigde Naties die worden ontvoerd of verdwijnen, vaak vanwege het werk dat zij uitvoeren. Om dat te voorkomen, en om meer kenbaarheid te geven aan het fenomeen, wordt ieder jaar de Internationale Dag van de Vermiste of Ontvoerde VN-medewerkers gehouden.
Of u nou gelooft in hypnose of niet, voor veel mensen kan deze vorm van therapie erg nuttig zijn in het genezen van allerhande kwaaltjes. Desondanks bestaat er nog veel scepcis over hypnose, met name door critici die de kwakzalverij denigrerend een placebo-aanfluiting vinden.
De World Day of Decent Work is een Dag die staat voor onder andere veiligheid op het werk. Er zijn talloze beroepen die zo onveilig zijn dat hier iets aan gedaan moet worden.
Je hoort het niet vaak, dat iemand drentelt. Het is dan ook de vrije vertaling (Google Translate, ja) van World Sauntering Day. Een dag waarop we het gewoon rustig aan moeten doen.