Hoewel de Dag van de Thuiszorg al vanaf 1990 gevierd wordt, hadden wij er vanaf 2014 nog nooit over gehoord, gelezen, of gezien. Dat komt wellicht omdat thuiszorg zich vaak achter gesloten deuren afspeelt en daarom al snel onzichtbaar is. Gelukkig kijken wij ook verder van huis: de vierde woensdag van september is het de Dag van de Thuiszorg. Die is bedoeld om alle hardwerkende thuiszorgers een hart onder de riem te steken en hen te bedanken voor hun inzet.
We beginnen ons eerlijk gezegd wel een beetje zorgen te maken met al die zorgdagen. We krijgen zorgen, zorgen, en nog meer http://fijnedagvan.nl/info/?id=1484. En de overheid zorgt ook niet voor een betere zorg maar bezorgd bezuinigingen op zorg. Maar maakt u geen zorgen! Want de thuiszorgers zijn veelzijdig! Een half miljoen mensen worden namelijk thuis verzorgd door deze keiharde en onbedankte werkers. Hieronder vallen het welbekende wassen en aankleden, maar ook bijvoorbeeld hulp na een operatie.
De Dag van de Thuiszorg is in de praktijk vooral een congres waarbij professionals uit het werkveld bij elkaar komen om te praten over het vak, maar u kunt zelf natuurlijk ook meedoen door een thuiszorger in uw omgeving een extra schouderklopje te geven. Ze verdienen het!
Ieder jaar op $datum vindt de Internationale Dag van de Anticonceptie plaats. Het doel van die Dag is volgens de organisator dat 'iedere zwangerschap gewenst moet zijn'.
Trombose is een ziekte waarbij een ongewoon grote bloedprop zich ophoopt in een bloedvat of ader. Klinkt akelig, dus daar hebben we weinig interesse in.
Het is makkelijk grappen te maken over stoma's, maar in werkelijkheid is leven met een stoma een lastige opgave. En helaas wordt er nog steeds met veel onbegrip op gereageerd.