Het Usher-syndroom is een ernstige diagnose. Patiënten van deze ziekte raken namelijk (gedeeltelijk) blind én doof, en dat heeft een gigantische invloed op het leven van zowel de patiënt als zijn of haar naaste omgeving. De ziekte is extra ernstig omdat er geen genezing mogelijk is. Op de derde zaterdag van september staan we stil bij deze groep mensen, op de Dag van het Usher-syndroom.
De Dag vindt ieder jaar plaats rondom de herfstequinox. De Internationale Dag van het Usher-syndroom heeft dan ook als ondertitel "Own the equinox", waarmee de organisatie wil aangeven dat deze datum gebruikt moet worden om aandacht te vragen voor de ziekte. Tijdens de Dag kunt u onder andere meer leren over de ziekte, en wat u kunt doen om te helpen.
De Internationale Dag van het Zicht, of World Sight Day, heeft een ietwat misleidende naam. De Dag is namelijk juist bedoeld voor mensen die eigenlijk helemaal niets zien.
Op $datum is het jaarlijks de Internationale Dag van het Gehoor. Deze Dag is in het leven geroepen door de Wereld Gezondheidsorganisatie. Dat gebruikt deze Dag om aandacht te vragen voor het belangrijke zintuig, maar voornamelijk voor de zorg die het gehoor nodig heeft en hoe dat beter kan.
De meeste mensen denken bij Tourette al snel aan iemand die onophoudelijk vloekt. En hoewel dat één van de symptomen van de aandoening kan zijn beslaat Tourette nog veel meer.