Ieder jaar op 20 februari organiseren de Verenigde Naties de Internationale Dag van de Sociale Rechtvaardigheid. De Dag is bedoeld om de focus te leggen op hoe wij zo sociaal mogelijk kunnen omgaan met onze medemens. Want we hebben het hier bijzonder goed, en dan mogen we best een stukje van onze weldaad afgeven aan onze minderbedeelde medewereldbewoners.
Ook gaat het over de sociale rechtvaardigheid in derdewereldlanden in het algemeen. Bijvoorbeeld in India, waar de ene helft van de bevolking schathemeltjerijk is en de andere helft op een houtje moet bijten. Daar mag best wat meer rechtvaardigheid komen.
INTERNATIONALE CAPSLOCKDAG KOMT VOORT UIT EEN INTERNETINITIATIEF VAN MENSEN DIE EENS LEKKER VAN ZICH AF WILDEN SCHREEUWEN. MEESTAL WORDT HET ALS IRRITANT ERVAREN, MAAR EIGENLIJK IS CAPSLOCK NATUURLIJK DE CRUISE CONTROL VOOR COOL.
Deze Dag, die in 2014 is uitgeroepen tot Dag van de solidariteit met Jock Palfreeman – een Australische man die in Bulgarije een straf van twintig jaar uitzit omdat hij twee Roma-mannen had verdedigd tegen een aanval van fascistische voetbalvandalen, is bedoeld om de grenzen te doorbreken en een internationaal antwoord tegen het fascisme te formuleren.
De Nederlandse Veteranendag is een eerbetoon aan alle ongeveer 120,000 veteranen die Nederland rijk is. Niet alleen Tweede Wereldoorlogveteranen worden op deze Dag geëerd, maar alle veteranen van vredesmissies en conflicten die ooit "in het belang van onze democratie en vrijheid" ons land hebben gediend.