Op 1 maart is het ieder jaar "Zero Discrimination Day". De Dag wordt georganiseerd door UNAIDS, een tak van de Verenigde Naties die zich inzet voor het beheersen van aids. Op deze Dag wil UNAIDS landen oproepen om discriminerende wetten en beleid in de wereld te verbannen. Het gaat daarbij niet specifiek om discriminatie rondom aids en hiv, maar alle soorten discriminatie. Daarmee lijkt de Dag veel weg te hebben van de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie, van de Verenigde Naties zelf. Raak dus niet in de war!
Daarnaast wil de organisator mensen dichter bij elkaar brengen door gelijkheid, bescherming, en iedereen een kans te geven binnen de samenleving. Een gelijkwaardige behandeling van mensen. Dat vinden wij een nobel streven. Zeker als het gaat om aandoeningen als aids.
Alle informatie is te vinden op de website van UNAIDS.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Discriminatie!
Soms hebben we onderling wel eens ruzie. Landen, bedoelen we daarmee, of regio's. Soms gebeuren er op het wereldtoneel dingen waardoor andere grootmachten even hun ballen moeten laten zien, zoals dat in het verleden al vaker gebeurd is.
Als u dacht dat vrouwen, en zeker die van kleur, inmiddels net zoveel gelijkheid in de samenleving hebben als anderen dan komt u van de koude kermis thuis.
Als u dacht dat het facisme na de Tweede Wereldoorlog definitief was verslagen, hebben we slecht nieuws voor u. Ook het antisemitisme is beslist niet iets dat we kunnen bagatelliseren als 'ach, dat waren die gekke Duitsers maar'.