18 oktober

Europese Dag tegen Mensenhandel

18 oktober - over 286 dagen elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Europese Dag tegen Mensenhandel

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Sinds 2007 is het ieder jaar op 18 oktober de Europese Dag tegen Mensenhandel. Regeringen en kerken besteden deze dag aandacht aan het probleem mensenhandel. Bij verscheidene beroepen komt mensenhandel namelijk nog steeds voor. De openstelling van grenzen in de EU maakt het probleem alleen maar groter. Genoeg redenen dus om hier eens bij stil te staan.

Mensenhandel komt voornamelijk voor bij prostitutie of slavernij. Georganiseerde bendes verdienen hier miljoenen euro's mee. De EU wil deze illegalen bestrijden en slachtoffers juist helpen. Door bewustzijn te creëren en samen te werken met betrokken organisaties (zoals de Nederlandse CoMensha) zal het probleem opgelost moeten worden.

Meer informatie is te vinden op de website van de EU.

Wens iemand een Fijne Europese Dag tegen Mensenhandel!




Verwante Dagen

Landelijke Dag Tegen Pesten
19 april
Pesten is een van de ergste dingen die zeker kinderen kan overkomen. Het kan grote psychische en mentale gevolgen hebben en jarenlange schade veroorzaken, en vaak is pesten subtiel en blijft het zo ongedetecteerd.

Internationale Dag van de Vertaler
30 september
Zonder vertalers hadden we op deze wereld best een probleem gehad. Er zijn immers een goede 6.500 talen op de wereld, die we uiteraard maar moeilijk allemaal kunnen begrijpen.

Internationale Dag tegen de Doodstraf
10 oktober
De doodstraf is een barbaarse, negentiendeeuwse praktijk die je in beschaafde landen niet meer hoort tegen te komen. Toch? Nou, dat is helaas niet helemaal het geval.

18
oktober

18 okt

Deze site gebruikt Cookies.