12 september

Dag voor de Zuid-Zuidsamenwerking

12 september - over 156 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Dag voor de Zuid-Zuidsamenwerking

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Wij moesten het ook even twee keer lezen. Zuid-Zuidsamenwerking. Coöperatie tussen het zuiden en het andere zuiden, zo leest het. Daar moesten we even grondig diepe research naar doen. Wat blijkt? Zuid-zuidsamenwerking is een bekend begrip binnen de ontwikkelingssamenwerking.

Normaal gesproken pompen wij miljarden euro's tientjes in ontwikkelingshulp, en we schijnen hardnekkig te denken dat wij heel altruïstisch de enigen zijn die solidair zijn met onze minderbedeelde medemens. Maar niets is minder waar. Het proces van zuid-zuidsamenwerking betekent dat derdewereldlanden juist elkaar helpen om beter te worden! Zo helpt Zambia Swahili, of Burkina Faso stort geld op Togo's rekening. Hartstikke mooi, want dat is goed voor hun ontwikkeling. We zouden immers niet willen dat Afrika maar op z'n luie gat blijft zitten terwijl wij onze zuurverdiende centen inpompen, toch?

Om deze bijzondere vorm van ontwikkelingssamenwerking te steunen, hebben de Verenigde Naties de Dag van de Zuid-Zuidsamenwerking in het leven geroepen. Eigenlijk een Dag om u te laten weten wat dit hele proces precies is. Een beetje zoals wij nu doen met dit stukje! Dragen we dus toch ons steentje bij!

Kijk ondertussen op www.UN.org voor meer informatie.

Wens iemand een Fijne Dag voor de Zuid-Zuidsamenwerking!




Verwante Dagen

Internationale Dag van het Geweten
5 april
"Stel je een wereld voor waar iedere actie door liefde, een duidelijk gevoel van goed en fout, en oprechte zorg voor de ander wordt gedreven", beginnen de Verenigde Naties hun pleidooi voor de Internationale Dag van het Geweten.

Internationale Dag van het Gezin
15 mei
Je hoeft geen diepgelovige christen te zijn om te vinden dat families de hoeksteen van de samenleving zijn. Mensen op wie je onwaardelijk kunt bouwen en die er altijd voor je zijn, die je door dik en dun kennen, dat zorgt voor een veilige, geborgen en waardevolle samenleving.

Internationale Dag van de Mindervaliden
3 december
Op 3 december zag de VN nog een gaatje om nog een Dag te proppen, deze keer voor mindervaliden. Zij krijgen dan deze Dag, waarbij wereldwijd allerlei activiteiten worden georganiseerd om het leven van gehandicapten een toegankelijker leven te geven.

12
september

12 sep