Condooms zijn inmiddels zo'n gemeengoed geworden dat er vaak reclame voor op tv komt, maar er is een vorm van het voorbehoedsmiddel waar je maar weinig over hoort: Het vrouwencondoom. Die werkt ongeveer hetzelfde als een 'gewoon' condoom, maar dan voor het vrouwelijk geslacht. Om meer aandacht voor het anticonceptiemiddel te vragen is 16 september uitgeroepen tot de Internationale Dag van het Vrouwencondoom.
De Dag is in het leven geroepen door een vrouwenrechtenbeweging, die het gebruik van het voorbehoedsmiddel wil promoten onder vrouwen. Daardoor worden er acties en voorlichtingscampagnes gehouden, bijvoorbeeld met lespakketten voor op scholen. Ieder jaar wordt er ook een speciale actie gehouden, zoals de Dance4Demand. Die actie was bedoeld om vrouwen te laten dansen om aandacht voor het onderwerp te vragen. Er worden ook andere ludieke publieksacties georganiseerd. Zo riepen de organisatoren iedereen op 'hun verhaal over vrouwencondooms' in te sturen.
Wat voor verhalen dat mogen zijn, kunt u hier lezen. Daar vindt u tevens alle andere informatie over de Dag.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag van het Vrouwencondoom!
Het is makkelijk grappen te maken over stoma's, maar in werkelijkheid is leven met een stoma een lastige opgave. En helaas wordt er nog steeds met veel onbegrip op gereageerd.
Vitiligo is een huidaandoening die voorkomt bij ongeveer van procent van alle mensen. Dat lijkt niet veel, maar op 17 miljoen Nederlanders zijn dat er nog steeds maar liefst 170.
De Dag in Paars is een internationaal initiatief om Epilepsie bespreekbaar te maken. Op $datum ieder jaar worden er op allerlei plekken overal ter wereld mensen in paarse kleding aangetroffen.