26 september

Internationale Dag ter Uitbanning van Nucleaire Wapens

26 september - over 12 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag ter Uitbanning van Nucleaire Wapens

Categorie:
151-telescope Wetenschap en techniek

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Het is een godswonder dat we onszelf nog niet naar de galemiezen hebben gebombardeerd, want de grootmachten van deze wereld hebben meer dan genoeg explosieve vuurkracht om de aarde wel 30 keer te vernietigen. Ondanks alle ontwapeningsverdragen en goede bedoelingen zijn er nog duizenden kernwapens in omloop, die landen op elkaar hebben gericht om elkaar zogenaamd in toom te houden. Op 26 september is het de Dag ter Uitbanning van Nucleaire Wapens, waarop de Verenigde Naties kernmachten oproepen hun wapenarsenaal in te krimpen.

Dat is nog niet zo makkelijk als het lijkt, want volgens het handjevol landen dat zelf kernwapens heeft weten te maken moeten 'die anderen eerst' - en zo krijg je nooit iets voor elkaar. De Dag ter Uitbanning van Kernwapens probeert het terugschalingsproces makkelijker te maken door te kijken wat landen nodig hebben om aan hun voorgestelde doelen te doen, en probeert dat op hoog diplomatiek niveau te regelen. Makkelijker gezegd dan gedaan, maar wel van levensbelang. Zeker nu we hebben gezien wat er gebeurt als er een labiele wortel of een gestoorde autocraat met zijn hand boven de rode knop hangt.

De Dag ter Uitbanning wordt ieder jaar op 26 september gevierd. Meer informatie is hier te vinden.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag ter Uitbanning van Nucleaire Wapens !




Verwante Dagen

Wereld Back-updag
31 maart
Ons pakken ze niet. De database van FijneDagVan ligt op twee harde schijven, in een kluis, op meerdere locaties, veilig tegen overstromingen en aardbevingsschade.

Internationale Tau-Dag
28 juni
Wij zijn geen wiskundigen. Wij schrijven stukjes. Cijfers, daar moet u bij ons niet mee aan komen zetten. Wiskunde lieten wij op de middelbare school vallen zodra het kon.

Internationale Dag van het Veilige Internet
10 februari
Het internet is de grootste en meest invloedrijke ontwikkeling van de 21e eeuw. Nu iedereen, van je oma verderop in de straat tot een Bengaalse boer, toegang heeft tot het wereldwijde web, is het tijd om niet alleen stil te staan bij de kansen, maar ook bij de bedreigingen.

26
september

26 sep

Komende Dagen
Prinsjesdag
Prinsjesdag
15 september