De ziekte van Duchenne is een aangeboren, erfelijke spierziekte. De ziekte komt voornamelijk voor bij jongens, en ondanks de zeldzaamheid zijn er wereldwijd nog steeds miljoenen kinderen die eraan lijden. 7 september is ieder jaar de Dag van de Ziekte van Duchenne, of Wereld Duchennedag, om aandacht voor de slachtoffers van de ziekte te vragen.
Tijdens de Dag wordt er onder andere geld ingezameld voor de ziekte, door het oplaten van 'digitale ballonnen'. Donateurs kunnen dan geld geven voor zo'n ballon met een wens erop. Het geld gaat onder andere naar het opzetten van een digitaal platform waar mensen meer kunnen leren over de ziekte.
Een migraine gun je niemand. De hoofdpijn die je tijdens zo'n aanval voelt kan je helemaal lam leggen, uitschakelen, zorgen dat je niets meer kunt doen of zeggen.
Een aantal internationale organisaties, waaronder Nederland MD (Nederland) en VSN hebben 15 september uitgeroepen tot Wereld Myotonische Distrofiedag, afgekort Wereld MD-Dag.
Tandpijn is na oorpijn en migraine misschien wel de ergste pijn die je kunt hebben, dus een goed gebit is van levensbelang. De Internationale Dag van de Mondgezondheid is in het leven geroepen om daar aandacht voor te vragen, u te leren hoe u goed moet poetsen/flossen/spoelen, én om stil te staan bij mensen die geen toegang hebben tot goede mondzorg.