De Dag van de VN-Vredesmacht is in het leven geroepen als eerbetoon aan alle zogeheten 'blauwhelmen', die namens de Verenigde Naties al sinds 1948 de vrede proberen te bewaren in allerlei risicogebieden. Daarbij zijn sinds die tijd ook al ruim 3,000 militairen overleden terwijl zij aan het werk waren, en aan die gesneuvelden is deze Dag ook een eerbetoon.
Tijdens de Dag van de VN-Vredesmacht denken we aan het nobele maar lastige werk dat deze soldaten uitvoeren, en aan de risico's die zij lopen terwijl ze anderen hun vrijheid proberen te geven. De Dag bestaat al sinds de oprichting van de VN-Vredesmacht (1948 dus) en wordt sindsdien ieder jaar op 29 mei gevierd.
De World Day of Decent Work is een Dag die staat voor onder andere veiligheid op het werk. Er zijn talloze beroepen die zo onveilig zijn dat hier iets aan gedaan moet worden.
In 1893 werd ergens in Duitsland de eerste dieselmotor aangezet. Een revolutionair apparaat dat de olievretende 'gewone' motor de nek om moest gaan draaien.
De Dag van de Zeevaarder is weer een Dag die door de Verenigde Naties is uitgeroepen, en vindt ieder jaar op 25 juni plaats. De Dag werd opgericht tijdens een conferentie in Manilla (Filipijnen) in 2010, met als reden om stil te staan hoe belangrijk de taak van de dappere matrozen op de zeven zeeën wel niet is.