Je zou denken dat het vanzelfsprekend is dat je geen geweld pleegt tegen vrouwen, maar helaas komt dat nog veel te vaak voor. Een gigantisch aantal vrouwen heeft hier in haar leven eens mee te maken, en erger nog: vaak blijven zulke zaken onbekend. Vrouwen zijn bijvoorbeeld bang voor repercussies of om niet serieus te worden genomen, of denken zelfs dat geweld in sommige gevallen normaal of hun eigen schuld is. Op 25 november staan we stil bij dit maatschappelijke probleem. We kijken naar de omvang ervan, en proberen het via publiciteitscampagnes en voorlichting aan te pakken.
Deze VN-Dag is in 1981 opgericht door vrouwenorganisaties wereldwijd. Aanvankelijk was de Dag grotendeels gericht op vrouwen uit ontwikkelingslanden, omdat zeker huiselijk geweld daar vaker voorkomt. 25 november is als datum gepakt, omdat in 1960 op deze datum 3 vrouwenrechtenactivisten op brute wijze werden vermoord in Honduras, in opdracht van de president.
Informatie? Deze typische VN-website geeft het bijna niet, maar hier is echter wel meer informatie te vinden, bijvoorbeeld over diverse campagnes tijdens de Dag.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag ter Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen!
Een kus is het beste teken van affectie. Het betekent veel, in iedere cultuur op deze aardkloot is het op elkaar brengen van de monden het toonbeeld van liefde.
De Internationale Dag tegen Homofobie en Transfobie vindt ieder jaar plaats op 17 mei. Die datum is niet geheel toevallig gekozen. Geloof het of niet, maar homofilie werd tot 1990 door de Wereld Gezondheidsorganisatie als ziekte aangemerkt.
Albinisme is geen prettige gesteldheid. De 'ziekte' waarbij een persoon geen pigment in zijn huid heeft zorgt niet alleen voor een spierwit lichaam dat slecht tegen de zon kan en weinig weerstand heeft, maar ook veel veel discriminatie wereldwijd.