Op 31 mei ieder jaar wordt de Internationale Anti-Tabaksdag gehouden, een Dag die door de World Health Organisation (WHO) is uitgeroepen om aandacht te besteden aan de gevaren van tabak. Op deze jaarlijkse Dag informeert de WHO het publiek wereldwijd over de gevaren van roken, wat de organistie doet om het 'tabaksepidemie' tegen te gaan en hoe mensen zelf hun 'recht op gezondheid en gezond leven' te claimen.
Het thema van dit jaar richt zich op de steeds agressievere verkooptechnieken die de tabaksindustrie nog steeds gebruikt om hun waar aan de man te brengen. Daar wil de WHO met het thema 'Tobacco Industry Interference' een stokje voor steken.
De praktijkondersteuner is een essentieel onderdeel van iedere huisartsenpraktijk. Hij of zij zorgt ervoor dat alles in een huisartsenpost op rolletjes loopt - medicijnen inslaan, afspraken regelen, zorgen dat de dokter genoeg pennen heeft om onleesbare recepten uit te schrijven… Het is zelfs zo’n belangrijke taak, dat ‘de praktijkondersteuner’ een eigen Dag krijgt.
Ergotherapie is therapie voor patiënten die zelf niet veel meer kunnen, maar wel graag het heft in eigen handen willen blijven houden. Een ergotherapeut helpt patiënten van allerlei allooi bij simpele taken die hen een gevoel van autonomie geven, zoals aankleden, wassen of boodschappen doen.
Sclerodermie is een reumatische ziekte waarbij het bindweefsel steeds stugger wordt. Het is een chronische ziekte die grotendeels bij vrouwen tussen de 30 en de 50 voorkomt, waarvan behandeling lastig is.