12 juni

Internationale Dag tegen Kinderarbeid

12 juni - over 11 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag tegen Kinderarbeid

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Nee, we hebben het hier niet over "even de vaatwasser uitruimen", of "maak je kamer schoon!". En ook niet over die krantenwijk die je op zaterdag loopt. Nee, de Internationale Dag Tegen Kinderarbeid is een initiatief van - hoe kan het ook anders - de Verenigde Naties, om al die 218 miljoen (ja, zo veel!) kinderen die gedwongen worden te werken, een betere toekomst te geven.

Want voor soms slechts een paar cent per dag worden kinderen wereldwijd als goedkope arbeidskrachten uitgebuit. Soms in fabrieken, soms ook in de prostitutie. Soms vrijwillig, maar vooral gedwongen, om meer geld te verdienen voor de familie. Op 12 juni ieder jaar staan we stil bij deze kinderen. Sinds 2002 organiseert de International Labour Organization deze Dag in samenwerking met de VN, om wereldwijd onderwijs en educatie aan te kunnen bieden aan kinderen, want dat is volgens hen de enige weg naar een succesvolle toekomst.

Meer informatie over het onderwerp is talrijk te vinden op het web. Begin eens bij de website van de ILO. Ook biedt Wikipedia uiteraard meer wetenschap.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Kinderarbeid!




Verwante Dagen

Wereld Brailledag
4 januari
Ieder jaar op 4 januari, de verjaardag van Louis Braille, vieren we Wereld Brailledag. In 1824 introduceerde hij de zogenaamde Methode Van Geschreven Woorden en Muziek door het Gebruik Van Puntjes, Voor Het Gebruik Door Blinden.

Internationale Dag voor Kinderen die Slachtoffer zijn van Agressie
4 juni
Nu is oorlog in het algemeen een vreselijke gebeurtenis, maar zeker als er kinderen betrokken zijn maakt dat de tragiek een factor honderd erger. We zeggen niets controversieels als we zeggen dat kinderen nooit slachtoffer van oorlog, genocide of welke agressie dan ook zouden moeten zijn, maar gezien wat er op dit moment in Gaza gebeurt is het hoog nodig aandacht voor het onderwerp te vragen.

Internationale Coming-Out Dag
11 oktober
Inmiddels wordt de National Coming Out Day, die in Engeland is opgericht in 1988, al lang niet meer National. De Kom-Uit-De-Kast-Dag, zoals we de Dag vrij vertaald in het Nederlands noemen, wordt ook in ons land gevierd op 11 oktober.

12
juni

12 jun