18 oktober

Europese Dag tegen Mensenhandel

18 oktober - over 149 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Europese Dag tegen Mensenhandel

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Sinds 2007 is het ieder jaar op 18 oktober de Europese Dag tegen Mensenhandel. Regeringen en kerken besteden deze dag aandacht aan het probleem mensenhandel. Bij verscheidene beroepen komt mensenhandel namelijk nog steeds voor. De openstelling van grenzen in de EU maakt het probleem alleen maar groter. Genoeg redenen dus om hier eens bij stil te staan.

Mensenhandel komt voornamelijk voor bij prostitutie of slavernij. Georganiseerde bendes verdienen hier miljoenen euro's mee. De EU wil deze illegalen bestrijden en slachtoffers juist helpen. Door bewustzijn te creëren en samen te werken met betrokken organisaties (zoals de Nederlandse CoMensha) zal het probleem opgelost moeten worden.

Meer informatie is te vinden op de website van de EU.

Wens iemand een Fijne Europese Dag tegen Mensenhandel!




Verwante Dagen

Dag van de Dorpsondersteuner
1 oktober
Dat de overheid eens wat meer naar burgers zou moeten luisteren, is misschien wat cliché en ook niet helemaal correct. Maar een goed begin ligt bij de dorpsondersteuner.

Internationale Dag ter Uitbanning van Geweld tegen Vrouwen
25 november
Je zou denken dat het vanzelfsprekend is dat je geen geweld pleegt tegen vrouwen, maar helaas komt dat nog veel te vaak voor. Een gigantisch aantal vrouwen heeft hier in haar leven eens mee te maken, en erger nog: vaak blijven zulke zaken onbekend.

Niet-winkeldag
28 november
De laatste zaterdag in november is Koop Niets Dag, ofwel Niet-winkeldag. Deze Dag is in Nederland niet echt bekend, maar over komen vliegen uit andere landen.