Dieren zijn een geweldige vorm van therapie voor veel verschillende ziektes en aandoeningen. Lekker met een konijn knuffelen, rennen met een hond, het helpt zowel ouderen als kinderen aan een betere gezondheid, meer sociaal contact en minder depressie. In België hebben ze dat helemaal goed door. Daar wordt 17 november de Dag van het Therapiedier gehouden.
De Dag van het Therapiedier vindt plaats in de Toscanahoeve in Aarschot, een 'Centrum voor mens en dier'. U kunt naar de boerderij toe om daar zelf te knuffelen met dieren en te kijken wat een therapiedier voor u kan betekenen, maar als u niet naar de zuiderburen wil afreizen kunt u ook gewoon thuis iets doen. Ga eens naar een asiel bij u in de buurt, of kijk eens rond naar organisaties die met therapiedieren werken. Grote kans dat die ook bij u in de buurt te vinden zijn.
Walvishaaien zijn magnifieke dieren. Ze combineren het beste van beide dieren: de imposante grootte van de walvis en de griezelige intensiteit van de haai.
De mens mag dan wel door het jagen en verzamelen zijn uitgegroeid tot de grootmacht van nu, maar daar hebben we wel een hoge prijs voor betaald. Stukje bij beetje vissen we de wereldzeeën leeg.
Tonijn is niet alleen lekker op pizza. Miljoenen mensen zijn wereldwijd afhankelijk van de vissoort als dagelijkse proteïnebron, om nog maar niet te spreken over de economische impact die de tonijnvisserij heeft.