We moeten eens wat meer van het land gaan eten, vindt de organisatie van de Dag van het Eetbare Landschap. Weg met die gefabriceerde kunstmatige zetmelen en die plastige rotzooi die we iedere dag naar binnen stouwen, maar weer opnieuw organisch, biologisch en "eerlijk" eten, van het land. De Dag van het Eetbare Landschap, op 15 september is bedoeld om ons weer wat bewuster te maken dat ons voedsel toch vooral van de aarde moet komen.
De Dag van het Eetbare Landschap wordt dit jaar alweer voor de 18e keer gevierd, in Bokrijk (in België). Daar zijn allerlei activiteiten te beleven die te maken hebben met dit onderwerp. Uiteraard staat het evenement in het teken van eten, dus zijn kraampjes waar u verse kalebassoep kunt eten, en wordt er bier geschonken dat in een historische brouwerij in de buurt is gemaakt.
Reden genoeg om op audiëntie te gaan naar België, maar ook in Nederland kunt u op eigen bescheiden wijze meedoen aan de Dag. Ga eens niet naar die plofkipverkopende supermarkt maar zoek de biologische poulier op - die zit ongetwijfeld ergens in uw dorp of stad. Smakelijk!
Wat is groen en bijzonder mooi? Een park! Bij die schoonheid staan we op 24 mei even stil, tijdens de Dag van het Nationaal Park. Die Dag wordt in heel Europa gevierd om als één man tegen de urbanisatie te staan, of in ieder geval om er eens bij stil te staan hoe fijn het is om af en toe de vrije natuur in te kunnen.
Onze aardkloot bestaat voor 75% uit water en het is een essentieel deel van ons overlevingsproces, dus is het belangrijk goed met water om te gaan. De Verenigde Naties dachten daar in 1992 precies zo over, dus besloten zij naar aanleiding van een milieuconferentie een Dag op te richten.
Ieder jaar op 11 december eren wij de hoge plekken van de aarde: bergen! Want Nederland mag dan wel plat zijn, dat is de rest van de wereld zeer zeker niet.