De praktijkondersteuner is een essentieel onderdeel van iedere huisartsenpraktijk. Hij of zij zorgt ervoor dat alles in een huisartsenpost op rolletjes loopt - medicijnen inslaan, afspraken regelen, zorgen dat de dokter genoeg pennen heeft om onleesbare recepten uit te schrijven… Het is zelfs zo’n belangrijke taak, dat ‘de praktijkondersteuner’ een eigen Dag krijgt. Dit jaar vindt de Dag van de Praktijkondersteuner plaats op 22 mei.
De Dag is in het leven geroepen door de Nederlandse Vereniging van Praktijkondersteuners, die hun beroepsgroep de eer willen geven die ze verdienen. De Dag is eigenlijk een congres, waar de gewone man niets te zoeken heeft. Als u echter alles wil weten over hoe belangrijk een praktijkondersteuner echter is, dan kunt u ongetwijfeld wel langskomen.
Longontsteking klinkt als zo'n oudemensenziekte, niet echt iets waar je tegenwoordig nog echt last van hebt, maar vergis u niet: Ieder jaar sterven er nog tienduizenden mensen aan de ziekte, zelfs kinderen!
Niet geheel verrassend, op de Internationale Dag van de Stem - of World Voice Day - wordt door otolaryngologisten (keel-, neus- en oorartsen) en stem-specialisten stilgestaan bij de stem, toch wel de steunpilaar van hun beroep.
Het Usher-syndroom is een ernstige diagnose. Patiënten van deze ziekte raken namelijk (gedeeltelijk) blind én doof, en dat heeft een gigantische invloed op het leven van zowel de patiënt als zijn of haar naaste omgeving.