7 mei

Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen

7 mei - over 5 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ieder jaar worden tienduizenden kinderen wees door aids. Ze verliezen hun ouders aan de vreselijke ziekte, en staan er dan alleen voor. Op 7 mei is het hun Dag. We staan de op Internationale Dag van de Aids-weeskinderen stil bij hun situatie.

Deze Dag is een aantal jaren geleden opgericht door FXB, een internationale ontwikkelingsorganisatie die zich inzet om armoede tegen te gaan.

Meer informatie is te vinden op deze website.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen!




Verwante Dagen

Internationale Dag tegen de Doodstraf
10 oktober
De doodstraf is een barbaarse, negentiendeeuwse praktijk die je in beschaafde landen niet meer hoort tegen te komen. Toch? Nou, dat is helaas niet helemaal het geval.

Wereld Denkdag
22 februari
Als we heel eerlijk moeten zijn hebben we geen flauw idee waar Wereld Denkdag (World Thinking Day) over gaat... De organisatie ligt volledig in handen van de World Association of Girl Guides and Girl Scouts.

Internationale Dag van het Geweten
5 april
"Stel je een wereld voor waar iedere actie door liefde, een duidelijk gevoel van goed en fout, en oprechte zorg voor de ander wordt gedreven", beginnen de Verenigde Naties hun pleidooi voor de Internationale Dag van het Geweten.