7 mei

Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen

7 mei - over 42 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ieder jaar worden tienduizenden kinderen wees door aids. Ze verliezen hun ouders aan de vreselijke ziekte, en staan er dan alleen voor. Op 7 mei is het hun Dag. We staan de op Internationale Dag van de Aids-weeskinderen stil bij hun situatie.

Deze Dag is een aantal jaren geleden opgericht door FXB, een internationale ontwikkelingsorganisatie die zich inzet om armoede tegen te gaan.

Meer informatie is te vinden op deze website.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag voor AIDS-weeskinderen!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Roodharigen
28 augustus
In 1972 werd het al door Arne Jansen gezongen: "Meisjes met rode haren, die kunnen kussen, dat is niet mis". Nu weten wij daar persoonlijk niets van, maar de oprichters van Internationale Roodharigendag hebben zo'n zwak voor hen met rood haar, dat zij er een hele Dag voor in het leven geroepen!

Internationale Dag voor Oorlogswezen
6 januari
Ieder jaar op 6 januari is het Werelddag Voor Oorlogswezen, en dat behoeft eigenlijk weinig uitleg. Het is een gedenkdag voor alle kinderen die door oorlogen en geweld wees zijn geworden.

Internationale Dag van de Vertaler
30 september
Zonder vertalers hadden we op deze wereld best een probleem gehad. Er zijn immers een goede 6.500 talen op de wereld, die we uiteraard maar moeilijk allemaal kunnen begrijpen.