14 april

Internationale Dag van de Ziekte van Chagas

14 april - over 17 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 27 december 15:29

Internationale Dag van de Ziekte van Chagas

Categorie:
79-medical-bag Gezondheid

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

De ziekte van Chagas (ook wel Amerikaanse trypanosomiasis genoemd) is een tropische ziekte die door een bepaald soort wantsen wordt overgebracht. Die rotbeestjes leven in palmbomen en rieten daken en kunnen 's nachts bijten en zo een parasiet achterlaten. De ziekte kan leiden tot maag-, darm- en hartproblemen, soms pas na jaren, en in het ernstigste geval tot de dood leiden.

De ziekte komt voornamelijk voor in arme landen en treft met name mensen die geen, of in ieder geval slechte, toegang tot gezondheidszorg hebben. De ziekte wordt ook wel 'de stille ziekte' genoemd, omdat de symptomen vaak mild beginnen of zelfs helemaal niet voorkomen tot het te laat is.

Om die reden vraagt de Wereld Gezondheidsorganisatie om aandacht voor de ziekte. Dat gebeurt op 14 april. De Dag wordt sinds 2020 gevierd.

Meer informatie is onder andere te vinden bij de WHO.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag van de Ziekte van Chagas!




Verwante Dagen

Wereld Delierdag
13 maart
Een delier (of 'delirium') is een verwardheid die plotseling of na een lange opbouw kan ontstaan. Een delierpatiënt heeft vaak zelf niet in de gaten dat hij verward is, en dat kan voor behandelaars of mensen in de omgeving moeilijk werken.

Wereld Aidsdag
1 december
"Een SOA is overal verkrijgbaar. Een condoom ook." Zo luidde een bekende reclameslogan tegen verspreiding van geslachtsziekten een aantal jaren geleden.

Internationale Dag van het Vrouwencondoom
16 september
Condooms zijn inmiddels zo'n gemeengoed geworden dat er vaak reclame voor op tv komt, maar er is een vorm van het voorbehoedsmiddel waar je maar weinig over hoort: Het vrouwencondoom.

14
april

14 apr