15 juni

Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen

15 juni - 95 dagen geleden elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ieder jaar wordt op 15 juni de Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen gehouden. U hoeft geen raketwetenschapper te zijn om te bedenken waar die Dag over gaat: u mag vandaag geen bejaarden meppen, tasjes roven van oude oma's, of uw voeten op de ouderenzitplek in de bus leggen. 15 juni is een Dag van respect voor hen die ons land hebben opgebouwd, omdat er nog steeds te veel situaties zijn waarin ouderen worden uitgebuit.

Weerloos in verzorgingstehuizen zitten, zonder de juiste zorg, kan voor de arme ouderen een bijzonder vervelende ervaring zijn. De Dag heeft geen eenzijdige organisatie, maar 15 juni wordt als algemene datum aangehouden voor de campagnes. Wereldwijd kunnen ouderenorganisaties zich aansluiten bij de Dag om campagnes op te zetten of voorlichting te geven.

U kunt zelf ook meedoen, door zo'n kekke ribbon te dragen. Een paarse, dit keer. Draag een bandje, en men ziet dat u geen ouderenhater bent. Want laten we wel wezen, zo wilt u toch niet bekend staan?

Informatie is talrijk op het internet, zoals op de website van Senior Rights en Aging in Place.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen Misbruik van Ouderen!




Verwante Dagen

Internationale Dag van het Afrikaanse Kind
16 juni
Er zijn al veel Dagen die iets met kinderen te maken hebben. 16 juni is er één van. Dan is het de Dag van het Afrikaanse Kind. En nee, wij weten ook niet waarom er geen Dag van het Europese Kind, Dag van het Zuid-Amerikaanse Kind of een Dag van het Saudische Schiereiland-Kind is.

Internationale Dag van de Weduwe
23 juni
Als weduwe heb je het al niet makkelijk. Je bent je levenspartner kwijt en voelt je waarschijnlijk erg eenzaam. Dat is al erg genoeg, maar voor weduwen in derdewereldlanden is het vaak een veel groter probleem dan hier.

Europees Dag voor Slachtoffers van Criminaliteit
22 februari
Als de overheid één rol te vervullen heeft, dan is het wel die van veiligheid. Een goed justitie- en opsporingsapparaat, een goedfunctionerende inlichtingendienst, alles in de samenleving moet erop gericht zijn burgers veilig te houden tegen criminaliteit.

15
juni

15 jun

Komende Dagen
Dag van de Diëtist
Dag van de Diëtist
19 september
Houd-het-Schoon-dag
Houd-het-Schoon-dag
19 september
Deze site gebruikt Cookies.