10 oktober

Internationale Dag tegen de Doodstraf

10 oktober - over 162 dagen elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Internationale Dag tegen de Doodstraf

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

De doodstraf is een barbaarse, negentiendeeuwse praktijk die je in beschaafde landen niet meer hoort tegen te komen. Toch? Nou, dat is helaas niet helemaal het geval. Ook in landen die we tot een paar jaar geleden als redelijk progressief zagen (zoals Amerika) worden zware misdadigers nog steeds wel eens ter dood veroordeeld. De World Coalition Against The Death Penalty strijdt daartegen en roept 10 oktober uit tot de Internationale Dag tegen de Doodstraf.

Op deze Dag staan we stil bij landen die de doodstraf nog steeds uitvoeren, en bij wat dat betekent voor criminelen en de maatschappij in het algemeen. Want, stellen de organisatoren, de doodstraf en de vaak onmenselijk lange wachttijden tot aan de daadwerkelijke executie, en het gebrek aan vooruitzicht, staat voor criminelen gelijk aan marteling.

De organisatie gebruikt 10 oktober om beleidsmakers, politici, mensenrechtenorganisaties en de maatschappij ervan te overtuigen dat de doodstraf inhumaan en ouderwets is. Daarvoor zijn er bijvoorbeeld voorlichtingscampagnes, al zijn die in Nederland grotendeels buiten het zicht van het grote publiek. Dit jaar wordt er speciale aandacht gegeven aan de successen van de antidoodstrafbeweging. Die hebben in de laatste jaren heel wat successen geboekt rondom het afschaffen van de doodstraf. Ze staan in bijvoorbeeld rapporten stil bij het aantal landen dat de doodstraf sindsdien niet meer gebruikt.

De website, met veel argumenten en cijfers om hun standpunten kracht bij te zetten, is hier te vinden.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag tegen de Doodstraf!




Verwante Dagen

Internationale Dag tegen Internetcensuur
12 maart
Internetactivisiten roepen het al jaren: Het internet is lang niet meer zo vrij als het zou moeten zijn. Sommige landen nemen de macht over hun eigen internet, anderen maken het lastig om kritische websites te bezoeken.

Internationale Dag voor Slachtoffers van Terrorisme
21 augustus
Terrorisme heeft grote, ontwrichtende effecten op de maatschappij. De angst voor aanslagen kan ervoor zorgen dat politieke systemen fundamenteel veranderen, maar het is vooral het verlies van de slachtoffers ervan die de maatschappij het hardst treffen.

Internationale Dag van de Humanitaire Hulp
19 augustus
Soms hebben we onderling wel eens ruzie. Landen, bedoelen we daarmee, of regio's. Soms gebeuren er op het wereldtoneel dingen waardoor andere grootmachten even hun ballen moeten laten zien, zoals dat in het verleden al vaker gebeurd is.

Deze site gebruikt Cookies.