13 mei

Europese Dag van de Beroerte

13 mei - 34 dagen geleden elke 2e dinsdag van mei
In 2026 op 12 mei
Aangepast op 31 december 09:11

Europese Dag van de Beroerte

Categorie:
79-medical-bag Gezondheid

Waar gevierd:
Internationaal

Bron:
Deze website

Ja, we weten het. Er is al een Dag van de Beroerte. In oktober. Klopt helemaal. U heeft een oplettend oog als u dat heeft gezien. Maar wat u dan waarschijnlijk niet heeft gezien, is dat de Dag van de Beroerte in oktober internationaal is. En deze, op de tweede dinsdag in mei, is Europees.

Groot verschil dus. Niet zo in de bedoeling, overigens. De Dag(en) van de Beroerte zijn vooral bedoeld om meer aandacht te genereren voor beroertes: Wat ze zijn en wat voor impact ze kunnen hebben op iemands leven. Er wordt onder andere gewaarschuwd voor de oorzaken van beroertes, zoals een te hoge bloeddruk of overgewicht.

'Voorkom en herken'
Op de Europese (!) Dag van de Beroerte kunt u daarom terecht in allerlei zieken- en verpleeghuizen onder andere informatie verzamelen over beroertes, of u kunt een gratis beroertetest nemen. Er wordt vooral veel voorlichting gegeven, en dat heeft te maken met het thema: 'Voorkom en herken'. Daarmee wil de organisator namelijk aangeven dat er nog te veel onduidelijkheid bestaat over beroertes en hoe ze veroorzaakt worden, en dat moet volgens de CVA-vereniging Nederland veranderd worden.

CVA staat voor Cerebrovasculair accident, ofwel een beroerte in het Engels. De CVA-vereniging is onderdeel van SAFE, de Stroke Alliance for Europe. SAFE is een overkoepelende organisatie voor beroerteverenigingen in Europa en heeft de Europese Dag van de Beroerte in het leven geroepen.

Voor meer informatie over de Dag, en voor een overzicht van waar u allemaal terecht kunt voor activiteiten is er www.dagvandeberoerte.nl.

Wens iemand een Fijne Europese Dag van de Beroerte!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Mentale Gezondheid
10 oktober
10 oktober wordt wereldwijd aangegrepen als bewustwording van mensen met mentalegezondheidsproblemen. Tijdens de Dag wordt aandacht gegeven aan dit fenomeen, en er wordt geld ingezameld voor genezing.

Internationale Dag van de Borstkankerman
7 oktober
Borstkanker is een ziekte waarbij de aandacht voornamelijk naar vrouwen uitgaat. Er zijn echter ook veel mannen die aan de ziekte lijden. Daar heerst nog steeds een stigma op, en daar mag best eens wat aandacht voor komen.

Dag van de Mantelzorg
10 november
Mantelzorgers zijn net als echte verplegers. Maar dan niet betaald. Ja, geloof het of niet, er bestaan heus mensen die vrijwillig de zieken, zwakken en minderbedeelden in onze samenleving helpen, omdat het kan.

13
mei

13 mei

Eerdere edities:
In 2024: 14 mei
In 2023: 9 mei
In 2022: 10 mei
Deze site gebruikt Cookies.