27 juni

Dag van de Duinen

27 juni - over 126 dagen Iedere 4e zaterdag van juni
In 2027 op 26 juni
Aangepast op 4 januari 15:29

Dag van de Duinen

Categorie:
52-pine-tree Natuur

Waar gevierd:
Nationaal

Bron:
Deze website

Er is geen Hollandser stuk landschap dan de duinen. De grote zandhopen beschermen ons lage land tegen de verwoestingen van de Noordzee, ze vormen het laatste natuurlijke bastion tegen de vernietigende kracht van het water. Tijdens de Dag van de Duinen, op 27 juni, kunt u niet alleen heerlijk wandelen in deze fraaide gebieden, maar ook leren wat ze zo uniek en bijzonder maakt.

De Dag van de Duinen is in het leven geroepen door de Stichting Duinbehoud. Die organiseert op meerdere plekken aan de kust evenementen in de duingebieden. Zo zijn er informatiebijeenkomsten over de geschiedenis van de duinen, die al teruggaat tot in de Middeleeuwen. Ook zijn er wandelingen met gidsen die leren over de flora en fauna.

De Dag begint eigenlijk al op de vrijdag vóór 27 juni. Dan is er in Naturalis een ochtendprogramma met lezingen. Gaat dat dus zien! U kunt alle informatie, inclusief het programma, vinden op de website van Stichting Duinbehoud.

Wens iemand een Fijne Dag van de Duinen!




Verwante Dagen

Wereld Maritiemendag
25 september
Over deze Dag hebben we op dit moment nog geen uitgebreide informatie beschikbaar. Probeer het later nog eens, of klik op 'Bron' om naar de website van de organisator te gaan.

Wereld Tsunamidag
5 november
In december 2015 heeft de Algemene Raad van de Verenigde Naties 5 november uitgeroepen tot World Tsunami Awareness Day. Initiatiefnemer hiervoor was Japan, het land dat al veelvuldig met dit natuurfenomeen te maken heeft gehad.

Dag van de Noordzee
18 september
Weinig natuurelementen hebben het Nederlandse landschap, maar ook de Nederlandse cultuur zo geschapen als de Noordzee. Die eeuwige strijd tegen het water, die verraderlijke plas in het westen die een derde van ons land permanent zou kunnen opslokken, maar die ons tegelijk ook zoveel geeft: economisch gewin, de Rotterdamse haven, biodiversiteit, windenergie.

27
juni

27 jun