Ook op het FijneDagVan-hoofdkwartier hechten we veel waarde aan veiligheid. Niet alleen is de veiligheidshelm een verplicht onderdeel van de dresscode, er is ook een BHV'er in ons pand aanwezig, een bedrijfshulpverlener. Dat is iemand die weet wat er moet gebeuren als de pleuris losbreekt.
Bij brand, tsunami's of buitenaardse aanvallen kunnen deze bedrijfshulpverleners hun EHBO-trainingen in de praktijk brengen. Dit zijn namelijk de mensen die zorgen voor het welzijn van hun collega's in het geval van calamiteiten. De meeste bedrijven hebben er een of meerdere, vaak is dat ook een verplicht onderdeel van de Arbowet. Hopelijk hoeft u nooit van hun kennis gebruik te maken, maar het is fijn om te weten dat ze er zijn, nietwaar?
Vrijwillig Over het algemeen is de BHV'er een collega, gewoon iemand die ook met u aan de machine staat of aan het andere bureau zit, die deze nobele taak vrijwillig (of soms tegen een kleine vergoeding) op zich heeft genomen. Die ruim 500.000 altruïstische redders verdienen daar best een pluim voor - iets dat veel te weinig gebeurt volgens de oprichters van de BHV. De Dag van de BHV wordt vanaf 2012 ieder jaar op de eerste maandag van november gevierd.
Niemand is op dit moment essentiëler dan de pakketbezorger. Vergeet IC-artsen, vergeet verpleegkundigen, vergeet de leraren, het zijn die onderbetaalde zzp'ers die met gierende banden door 30-kilometerzones scheuren om ons dat ene nieuwe truitje van de H&M te bezorgen die de echte helden zijn van de coronacrisis.
Met een goede opleiding kun je ver komen in het leven. Toch is dat voor lang niet iedereen een gegeven. Hier in het Westen hebben we te maken met een leenstelsel, maar zelfs dat onzalige plan is nog erg effectief vergeleken met wat er voor mensen uit derdewereldlanden vaak mogelijk is.
Grote multinationals mogen dan wel constant in de belangstelling staan, maar de échte motor van de economie zijn kleine en middelgrote bedrijven. Samen vormen die wereldwijd 90% van het bedrijfsleven, en gemiddeld zijn ze goed voor zo'n 60 tot 70% van de werkgelegenheid en meer dan de helft van het BNP.