19 april

Landelijke Dag Tegen Pesten

19 april - 210 dagen geleden elk jaar dezelfde datum
Aangepast op 31 december 09:11

Landelijke Dag Tegen Pesten

Categorie:
112-group Mens en maatschappij

Waar gevierd:
Nationaal

Bron:
Deze website

Pesten is een van de ergste dingen die zeker kinderen kan overkomen. Het kan grote psychische en mentale gevolgen hebben en jarenlange schade veroorzaken, en vaak is pesten subtiel en blijft het zo ongedetecteerd. Ieder jaar op 19 april is het de Landelijke Dag tegen Pesten. Die is bedoeld om aandacht voor het onderwerp te vragen.

Op deze Dag worden vooral ouders van schoolgaande kinderen, leraren, sporttrainers en oppassers aangemoedigd acties te ondernemen waardoor kinderen inzien dat pesten slecht is. Wist u dat maar liefst 1 op de 5 schoolkinderen in Nederland zich gepest voelt? Moeten we niet willen met z'n allen. Grote kans dat u op uw kinds school daarom ook een of andere anti-pestcampagne wordt gevoerd. Daarnaast staan we ook stil bij pesten onder volwassenen, bijvoorbeeld op de werkvloer. Want ook daar komt de praktijk helaas net iets te vaak voor.

Deze Dag is in het leven geroepen door Stop Pesten Nu, een actiegroep die zich sterk maakt om dit verschijnsel de wereld uit te helpen. Meer informatie is onder andere te vinden op hun website.

Wens iemand een Fijne Landelijke Dag Tegen Pesten!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Inheemse Volkeren
9 augustus
Een inheems volk klinkt als iets van ver weg. Afrika of zo. Zuid-Amerika. Overal behalve hier. Een inheems volk is een groep mensen die al generaties lang in hetzelfde gebied woont.

Europees Dag voor Slachtoffers van Criminaliteit
22 februari
Als de overheid één rol te vervullen heeft, dan is het wel die van veiligheid. Een goed justitie- en opsporingsapparaat, een goedfunctionerende inlichtingendienst, alles in de samenleving moet erop gericht zijn burgers veilig te houden tegen criminaliteit.

Wereld Meisjesdag
11 oktober
Deze Dag werd ons in 2013 al getipt, maar heel bekend was de Dag toen niet. Opmerkelijk want de Dag is door een Nederlandse organisatie geïnitieerd. Plannederland (voorheen het Foster Parents Plan) heeft er voor gezorgd dat de VN de Dag officieel heeft uitgeroepen op 11 oktober.

Deze site gebruikt Cookies.