Als u dacht dat vrouwen, en zeker die van kleur, inmiddels net zoveel gelijkheid in de samenleving hebben als anderen dan komt u van de koude kermis thuis. Gelijkheid is namelijk niet voltooid op het moment dat iedereen mag stemmen of mag gaan en staan waar hij wil. Overal ter wereld worden vrouwen, en dan met name vrouwen van kleur, nog regelmatig gediscrimineerd of zelfs ronduit lastig gevallen of uitgescholden. Op 1 maart is het de Internationale Dag voor Vrouwen van Kleur, bedoeld om aandacht te vragen voor de lastige positie waarin zij zitten.
Deze Dag is afkomstig van het National Institute for Women of Color, een Amerikaanse belangenorganisatie die opkomt voor de rechten van deze groep. Inmiddels bestaat de groepering niet meer, maar de Dag leeft nog wel ieder jaar voort op 1 maart.
Tijdens de Dag voor Vrouwen van Kleur wordt er over de hele wereld aandacht gevraagd voor deze groep mensen, en de problemen waar zij dagelijks mee te maken krijgen. Er wordt voorlichting gegeven, er worden rapporten uitgebracht, en er worden discussies gevoerd. Ook wordt er op de Dag gekeken naar de kansen voor vrouwen van kleur, waar het wél goed mee gaat en wat er nog kan verbeteren.
Meer informatie is onder andere te vinden op deze website.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag voor Vrouwen van Kleur!
Tijdens de Nationale Dodenherdenking, ieder jaar op 4 mei, staan we even stil bij alle slachtoffers van oorlogen en geweld, sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog.
Bonjour, mes amis! Verder zullen we niet gaan, want ons middelbare-school Frans is niet wat het geweest was. Op 20 maart echter, oefenen wij hard! Dan is het namelijk de Internationale Dag Van De Francofonie, de benaming voor de Franse taal.
Toen Janneke de Kler 3 jaar geleden op één dag haar baan verloor én van haar man hoorde dat ze wilde scheiden, was dat een flinke klap. Maar enkele maanden later, op wat haar trouwdag had moeten zijn, begon ze te beseffen dat ze zelf de belangrijkste persoon in haar leven was.