Als u dacht dat vrouwen, en zeker die van kleur, inmiddels net zoveel gelijkheid in de samenleving hebben als anderen dan komt u van de koude kermis thuis. Gelijkheid is namelijk niet voltooid op het moment dat iedereen mag stemmen of mag gaan en staan waar hij wil. Overal ter wereld worden vrouwen, en dan met name vrouwen van kleur, nog regelmatig gediscrimineerd of zelfs ronduit lastig gevallen of uitgescholden. Op 1 maart is het de Internationale Dag voor Vrouwen van Kleur, bedoeld om aandacht te vragen voor de lastige positie waarin zij zitten.
Deze Dag is afkomstig van het National Institute for Women of Color, een Amerikaanse belangenorganisatie die opkomt voor de rechten van deze groep. Inmiddels bestaat de groepering niet meer, maar de Dag leeft nog wel ieder jaar voort op 1 maart.
Tijdens de Dag voor Vrouwen van Kleur wordt er over de hele wereld aandacht gevraagd voor deze groep mensen, en de problemen waar zij dagelijks mee te maken krijgen. Er wordt voorlichting gegeven, er worden rapporten uitgebracht, en er worden discussies gevoerd. Ook wordt er op de Dag gekeken naar de kansen voor vrouwen van kleur, waar het wél goed mee gaat en wat er nog kan verbeteren.
Meer informatie is onder andere te vinden op deze website.
Wens iemand een Fijne Internationale Dag voor Vrouwen van Kleur!
Vaderdag behoeft, net als Moederdag, eigenlijk geen uitleg. Het is een Dag om onze vaders te bedanken voor de mannen die ze van ons maakten door vroeger met ons te gaan voetballen en die ons leerden hoe we boomhutten moesten bouwen (of dat voor ons deden).
Mijnen zijn gevaarlijke dingen waar we zelfs anno 2019 nog veel last van hebben. Wereldwijd eisen land/zee/lucht-mijnen per jaar zo'n 6,000 levens, maar volgens de VN worden dat er wel 'substantieel minder'.
De Internationale Dag van de Vermisten draait niet om die keer dat u uw huissleutels verloor. De Dag heeft een serieuze toon, en gaat om aandacht voor de duizenden vermiste personen op de wereld; mensen die door maatschappelijke problemen zoals drugsgeweld verdwijnen, en hoe we die problemen kunnen stoppen.