Internationale Dag van de Afrikaanse VrouwDe Afrikaanse Unie heeft in 2009 31 juli uitgeroepen tot de Internationale Dag van de Afrikaanse Vrouw. De Dag is bedoeld om aandacht te vragen voor de positie van vrouwen op het continent, want die is op z'n zachtst gezegd nog niet al te best.
Internationale Dag van de HijabDe hibaj is als kledingstuk controversieel én onbegrepen. Wereldwijd dragen miljoenen vrouwen een dergelijke hoofddoek, met uiteenlopende redenen. Soms wordt de hijab weliswaar een 'symbool van onderdrukking' genoemd door niet nader te noemen politici waar een hoofddeksel niet zo misstaan, maar in de meeste gevallen is de hijab ook juist een symbool van religieuze vrijheid, en een teken van genegenheid.
Dag van de ErvaringsdeskundigeDe beste manier om te leren omgaan met een plotselinge handicap of een ander probleem is door erover te praten met gelijkgestemden. Zo iemand kan als deskundige vertellen wat zijn of haar ervaring is met het oplopen van zo'n probleem, en dat werkt aantoonbaar bij de revalidatie en acceptatie.