Onze redactie bestaat voornamelijk uit jonge mannen, die eigenlijk geen klap weten van de menopauze. We weten dat het voor veel vrouwen een gevoelig punt is, dus durven we er eigenlijk ook niet zo veel over te vragen. Wat we wel weten (of zojuist hebben geleerd) is dat de menopauze ook behoorlijk wat gezondheidsrisico's met zich meebrengt. Om daar wat meer aandacht voor de vragen, is 18 oktober uitgeroepen de Internationale Dag van de Menopauze.
Wereld Menopauzedag is opgericht door de International Menopause Society, een van origine Amerikaanse club die meer aandacht vraagt voor de mogelijke problemen die voorkomen bij vrouwen op latere leeftijd. Dat is ook precies het doel van deze Dag: meer bewustzijn scheppen voor het fenomeen. Dat kan in de vorm van voorlichtingscampagnes bij de dokter of in ziekenhuizen.
Vrouwen hebben een eigen Dag, dan mogen mannen er ook één. Wereld Mannendag vindt ieder jaar plaats op 19 november, en is opgericht door de Verenigde Naties.
"Democratie is de slechtste vorm van regeren, op alle andere vormen na", sprak Winston Churchill ooit - en als iemand het kan weten, dan is hij het wel.
Op 25 mei 1979 verdween de 6-jarige Etan Patz, een New Yorkse jongen. De verdwijning ontketende een gigantisch mediacircus om de jongen terug te vinden.