Onze redactie bestaat voornamelijk uit jonge mannen, die eigenlijk geen klap weten van de menopauze. We weten dat het voor veel vrouwen een gevoelig punt is, dus durven we er eigenlijk ook niet zo veel over te vragen. Wat we wel weten (of zojuist hebben geleerd) is dat de menopauze ook behoorlijk wat gezondheidsrisico's met zich meebrengt. Om daar wat meer aandacht voor de vragen, is 18 oktober uitgeroepen de Internationale Dag van de Menopauze.
Wereld Menopauzedag is opgericht door de International Menopause Society, een van origine Amerikaanse club die meer aandacht vraagt voor de mogelijke problemen die voorkomen bij vrouwen op latere leeftijd. Dat is ook precies het doel van deze Dag: meer bewustzijn scheppen voor het fenomeen. Dat kan in de vorm van voorlichtingscampagnes bij de dokter of in ziekenhuizen.
Een kus is het beste teken van affectie. Het betekent veel, in iedere cultuur op deze aardkloot is het op elkaar brengen van de monden het toonbeeld van liefde.
Internetactivisiten roepen het al jaren: Het internet is lang niet meer zo vrij als het zou moeten zijn. Sommige landen nemen de macht over hun eigen internet, anderen maken het lastig om kritische websites te bezoeken.
"Democratie is de slechtste vorm van regeren, op alle andere vormen na", sprak Winston Churchill ooit - en als iemand het kan weten, dan is hij het wel.