23 juni

Internationale Dag van de Publieke Dienstverlening

23 juni - over 6 dagen Ieder jaar op dezelfde datum
Aangepast op 21 december 13:03

Internationale Dag van de Publieke Dienstverlening

Categorie:
190-bank Overheid

Waar gevierd:
Nationaal

Bron:
Deze website

De Verenigde Naties organiseren jaarlijks op 23 juni de Internationale Dag van de Publieke Dienstverlening. Die is bedoeld om aandacht te vragen voor iedereen die in een overheidsfunctie werkt die direct met burgers van doen heeft. Daarmee groeien gemeenschappen en worden samenlevingen sterker, beargumenteert de VN.

Tijdens de Dag worden er wereldwijd evenementen georganiseerd die rondom die onderwerp draaien, zoals rondetafelgesprekken tussen ambtenaren en burgers om te kijken hoe de dienstverlening beter kan. En verhip, ook in Nederland gebeurt dat! De Tweede Kamer organiseert zijn eigen Dag van de Publieke Dienstverlening. Dat gebeurt in 2022 voor het eerst. In Nederland komt dat initiatief voor uit een aanbeveling van de Onderzoekscommissie Uitvoeringsorganisaties.

Op deze Dag kunt u zelf ook een paar rondetafelgesprekken volgen. Die livestreams, en informatie over het programma en de invulling van de Dag, vindt u op tweedekamer.nl. Voor informatie over de internationale viering kunt u op deze website kijken.

Wens iemand een Fijne Internationale Dag van de Publieke Dienstverlening!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de NGO
27 februari
Sommige mensen zijn geldwolven en doen alles alleen maar om er rijk van te worden. Protip: als u zo bent, begin dan geen website met wat advertenties..

Prinsjesdag
15 september
Prinsjesdag, het feest van de democratie. De ‘Derde Dinsdag van September’ is een begrip dat gelijk staat aan gekke hoedjes, een lange parade en het traditiegetrouw spellen van economisch onheil voor de komende periode.

Internationale Dag van de Solidariteit
20 december
Solidariteit is een ruim begrip, maar dat is deze Dag ook. Op de Dag van de Solidariteit herinneren de Verenigde Naties de wereld aan de diversiteit die er onder volken bestaat, maar hoe we toch allen één zijn, en solidariteit met elkaar helpt ons daaraan herinneren.