14 april

Girlsday

14 april - 57 dagen geleden Ieder jaar op een andere datum
Aangepast op 31 januari 22:13

Girlsday

Categorie:
151-telescope Wetenschap en techniek

Waar gevierd:
Nationaal

Bron:
Deze website

Girlsday is een initiatief van VHTO, Landelijk expertisebureau meisjes/vrouwen en bèta/techniek, om in samenwerking met bedrijven en scholen jonge meisjes kennis te laten maken met bèta/techniek en ict. Girlsday vindt jaarlijks plaats in de lente. Dit jaar is dat op 14 april.

Tijdens Girlsday openen tal van bèta/technische en ict-bedrijven, (onderzoeks-) instellingen en science centers hun deuren voor meisjes, waar zij kunnen deelnemen aan interessante activiteiten die speciaal voor hen op Girlsday worden georganiseerd. De meisjes maken kennis met de bèta/technische werkzaamheden in de dagelijkse beroepspraktijk.

Informatie is te vinden op de website van organisator VHTO.

Wens iemand een Fijne Girlsday!




Verwante Dagen

Internationale Dag van de Softwarevrijheid
19 september
Ieder jaar vieren we ergens in september het bestaan van vrije computersystemen. Want open-source, dat is the way to go, vinden organistoren van Software Freedom International.

Wereld Normalisatiedag
14 oktober
U staat er misschien niet altijd even hard bij stil, maar "normalisatie" is wat onze levens een heel stuk makkelijker maakt. Vooral de transportwereld vaart wel bij normalisatie, wat betekent dat alle producten een beetje standaard hebben zodat de hele wereld er iets mee kan.

Internationale Dag van de Ruimtevaart
12 april
Op 12 april begon de ruimterace pas echt goed: Toen werd de Rus Yuri Gagarin de eerste mens ter wereld die buiten onze dampkring geraakte, en van daaruit ging het eventjes heel hard met de race om de ruimte.

14
april

14 apr

Eerdere edities:
In 2024: 18 april
In 2023: 30 maart
In 2022: 7 april